ČinnostPanorama

rok 2022

Tábor se konal pouze pro členy ČTU a rodinné příslušníky.

rok 2021

Tábor se nekonal z důvodu pandemie onemocnění COVID 19.

rok 2020

Tábor se nekonal z důvodu pandemie onemocnění COVID 19.

rok 2019

-         Tábor          termín konání21.července - 2.srpna 2018

                                    místo : Soutok Střely a Manětínského potoka     
Po roce jsme se opět shledali na známém místě soutoku řeky Střely a potoka Manětínského. Klidný život u řeky vyrušila zprávy o krádeži tygrí lebky z Fantasy parku ve městě Plasy, započel tak tábor s tématem Sherlock Holmes a velký táborový případ.

rok 2018

-         Tábor          termín konání22.července - 3.srpna 2018

                                    místo : Soutok Střely a Manětínského potoka     
Letošní tábor jsme opět po roce strávili na soutoku řeky Střely s Manětínským potokem. Letos to ovšem bylo včechno jinak, takové kouzelné...Téma tábora byl "Harry Potter".

rok 2017

-         Tábor          termín konání23.července - 4.srpna 2017

                                    místo : Soutok Střely a Manětínského potoka     
Opět jsme se vrátili na místo, kde se konal i loňský tábor, tedy na soutok Manětínského potoka a Střely. Počasí bylo nádherné, za celý tábor spadlo jen pár kapek a z nás se stali lovci pokladů.

rok 2016

-         Tábor          termín konání24.července - 5.srpna 2016

                                    místo : Soutok Střely a Manětínského potoka     

Letošní tábor jsem si užili cestováním vesmírem, hledáním a osídlením galaxie MOBYDICK. Cestou jsme proletěli všemi znameními zvěrokruhu, přečkali jsme výstup do volného prostoru, mezigalaktickou akci, obklíčení lvi, kozorohy...

Jako každý rok jsme si užili spoustu zábavy na Bibione (vodní skluzavka) a v bazénu při tropických dnech. Více se dočtete v deníku, který sepsal oddíl MARŤÁNCI.


rok 2015

-         Tábor          termín konání26.července - 7.srpna 2015

                                    místo : Soutok Střely a Manětínského potoka     

Školní rok utekl jako voda a opět jsme se vrátili na naše oblíbené místo na soutok řeky Střely a Manětínského potoka. Čekala nás celotáborová hra STROJ ČASU - Cesta napříč časem.

Jako každý rok jsme si užili spoustu zábavy na Bibione (vodní skluzavka) a v bazénu při tropických dnech. Také jsme plnili řadu úkolů. Více se dočtete v deníku, který sepsal 1. oddíl MIMONI.


rok 2014

-         Tábor          termín konání26.července - 8.srpna 2014

                                    místo : Soutok Střely a Manětínského potoka     

Po dlouhých 360 dnech jsme se opět vrátili na naše oblíbené místo na soutok řeky Střely a Manětínského potoka. Čekala nás celotáborová hra JAMES COOK Cesta kolem světa.

Jedním úkolem bylo vytvořit lodní deník a tak se o aktivitách na táboře dočtete právě v tomto deníku.


rok 2013

-         Tábor          termín konání20.července - 2.srpna 2013

                                    místo : Soutok Střely a Manětínského potoka     

Letošní tábor se, jako několik posledních, konal na louce u soutoku Střely a Manětínského potoka, nedaleko Čoubova mlýna, kde si naši táborníci prožili Rok na vsi. Hlavní náplní se tak staly tradice a zvyky udržované na vsích. Každý den reprezentoval jeden měsíc v roce a podle měsíce se odvíjela náplň dne.

Nejdůležitější věcí na začátku tábora byla stavba kurníků, každý oddíl totiž dostal na starost 2 slepice o které se musel do konce tábora starat a "přemlouvat" o vejce. Každé snesené vejce bylo odměněno Mobydicky navíc (táborová měna).

Jelikož se nám během 14 dní vystřídala všechna roční období, stihl si každý zaplavat, sjet "Bibione", uplést pomlázku, dále každý oddíl stavěl svoji májku a vyváděl plno dalších věcí.

Samozřejmě se nezapomnělo ani sport, a tak nejen kluci hráli téměř po každé večeři fotbal. Hrál se také nohejbal, volejbal nebo přehazovaná.

Ke konci tábora na táborníky čekalo velké překvapení. Vánoce s ozdobeným stromkem a dárky pod ním. Následující ráno už patřilo jen úklidu, rozloučení a cestě domů.rok 2012

-         Tábor          termín konání21.července - 3.srpna 2012

                                    místo : Soutok Střely a Manětínského potoka     

Letošní tábor se, jako několik posledních, konal na louce u soutoku Střely a Manětínského potoka, nedaleko Čoubova mlýna.

Námětem letošního tábora byl život indiánů. Vytvořili jsme si tedy vlastní indiánský kmen „Indiánů od Soutoku“.

Stejně jako naši rudí bratři, tak i my jsme si museli obstarat oheň, vyrobit příbory, vytvořit a namalovat ponča, postavit tee-pee, vyřezat a namalovat totem, vyrobit tomahavk…

Protože nám počasí přálo tak došlo i na soutěže v řece a hlavně na náš táborový tobogan zvaný „Bibione“, na kterém jsme si užívali každý den.

Také jsme se dvakrát vydali přespat pod širák do překrásné přírody v okolí Střely a potoků Lučního a Manětínského.

Další oblíbenou činností na letošním táboře byl obřad initi prováděný v initipi. Nejedná se o nic jiného než o stavbu zvanou též „pécháčko“ neboli indiánskou potní chýši, která je předchůdcem sauny.

Jako každý rok, tak i letos bylo umožněno našim nejbližším přijet a užít si s námi nedělní odpoledne.

Jak už tomu bývá, že nic není napořád, tak i letošní tábor se rychle chýlil ke konci a nezbylo nám nic jiného něž se dát do balení celého tábora. Každý přidal ruku k dílu a místo tábora zbyla pouze prázdná louka.

Tak zase za rok ááááhoj!!!!!rok 2011

-         Tábor          termín konání : 23.července - 5.srpna 2011

                                    místo : Soutok Střely a Manětínského potoka

Po roce jsme se opět shledali na známém místě soutoku řeky Střely a potoka Manětínského. Klidný život u řeky vyrušilo něco neobvyklého. Do odpoledního ticha zadul roh a z lesa směrem od Čoubova mlýna se hrnula tlupa mladých lovců. Letošní tábor počal.

Na novém území tlup Žížalomutů a Méďomutů bylo rušno. Mladí lovci horlivě sháněli dřevo na stavbu chýší. Mladé lovkyně byly též v plné práci na novém území. Čistily půdu, snášely dřevo na opevnění svého území před cizí tlupou. Při práci si všichni spokojeně zpívali a pomáhali, kde bylo zapotřebí.

Jak jste už jistě všichni poznali, námětem letošního tábora byla kniha Eduarda Štorcha „Lovci mamutů“.

Stejně jako mladí lovci Kopčem a Veverčák tak i naši mladí lovci se vydávali prozkoumat okolí, rozdělávat oheň, vařit čaj z lesních plodů, vyrábět píšťalky, střílet z luku, nocovat pod širým nebem, stopovat mamuty a jednou se povedlo najít jejich stopy a pořídit odlitek.

Jako každý rok, tak se i letos v neděli po hostině, v době, kdy bylo Slunce nejvýše, objevily na hrotu lesa dlouho očekávané návštěvy našich nejbližších. 

Druhý týden utekl ještě rychleji než první a mladí lovci a lovkyně začali pomalu ale jistě balit.

Poslední večer jsme zapálili velký táborový oheň, zpívali s kytarou a pobyt završili krásným ohňostrojem. Další den zůstala po našich tlupách Žížalomutů a Méďomutů už jen prázdná louka a klidný život v okolí řeky Střely, potoka Manětínského a mlýna Čoubova byl opět ponechán zvěři lesní.

Tak za rok AHÓÓJ ;-)


rok 2010

-         Tábor          termín konání : 24.července - 6.srpna 2010

                                    místo : Soutok Střely a Manětínského potoka

Letošní tábor jsme opět po roce strávili na soutoku řeky Střely s Manětínským potokem. Téma tábora bylo "Z pohádky do pohádky". Hlavní náplní se tak stalo osvobození Arabely, kterou unesl Rumburak, s pomocí pohádkových postav. Každý den jsme pomáhali s prací bytostem z pohádek, které nám radily, kde Arabelu hledat.

Pomáhali jsme Křemílkovi postavit chaloupku z mechu a kapradí, s Asterixem jsme vyhráli olympíjské hry, galům jsme stavěli vesničku, jako mravenečci jsme pomáhali Jiříkovi navlíkat korálky. Také jsme hráli divadlo O červené Karkulce, které se nám moc povedlo a všichni jsme se při něm nasmáli.  

Jelikož  nám letos počasí moc nepřálo došlo i na hry v hangáru. Mezi nejoblíbenější patřilo Živé pexeso, kde kartičky tvořili sami táborníci. Dále jsme si zahráli Elektriku, Vidličky a nože nebo Kdo začal.

Samozřejmě se nezapomnělo ani na sport, a tak nejen kluci hráli téměř po každé večeři fotbal. Hrál se také nohejbal, volejbal, vybíjená nebo přehazovaná.  Také jsme si zastříleli z luku a vzduchovky.

Ke konci tábora jsme se vydali na výlet do nedalekého Manětína, kde jsme si nakoupili nějaké sladkosti a někteří i pizzu. Poslední noc jsme všichni přespali v Hangáru a moc se nám to líbilo. No a vše bylo zakončeno táborákem s kytarou. Nechyběla ani odměna za celotáborovou hru. Následující ráno už patřilo jen úklidu, rozloučení a cestě domů.

Tak zase za rok na soutoku AHÓJ :-)rok 2009

-         Tábor          termín konání : 25.července - 8.srpna 2009

                                    místo : Soutok Střely a Manětínského potoka

Na letošním táboře jsme vysvobozovali Šamana. Děti vyráběly různé předměty, které jim měly pomoci při vysvobozování. Dělaly například poštovní schránky, do kterých jim každý den psal Šaman dopisy s úkoly, které musely splnit. Ovšem tyto listy, byly většinou zašifrované, proto si děti musely nejprve procvičit Morseovu abecedu a pak se teprve dozvěděly obsah dopisů.  Chodily na stopovačky a jiné túry, v polovině tábora také na velký výlet do Manětína. Několikrát si také vyrazily na noc do přírody. Pro manuální pracovníky se našla také chvilka, mohli si vyrobit věci z kůže nebo děvčata náhrdelníky, prstýnky a další maličkosti z korálků. Hra se také několikrát přesunula do lesa, kde bylo pro děti vytvořeno velikánské bludiště a o něco menší lanové centrum, které si všichni několikrát prolezli.

 Při parných dnech se nezapomnělo ani na protékající Střelu, v níž se všichni mohli při poledním klidu jen tak cachtat nebo se pořádaly různé vodní atrakce, včetně stavění hráze. Bibione, také neopomenutelná věc, kdo neví oč jde, tak je to velká vodní skluzavka, u které se dvakrát za tábor objevila i pěna, z louky se náhle stala velká pěnivá vana.

 Jednou z táborových her, bylo hledání Šamanových ztracených předmětů (kosti, kostky, květiny atd..). Děti si také měly vyrobit masku z kašírovací hmoty, hábit pro Šamana, hole, a třeba také vymyslet písničku a další. Oddíly se nevyhnuly ani pomáhání v kuchyní (mytí nádobí, utírání, škrábání brambor, mrkve, dělání snídaně…).

Kolem návštěv přijela vzácná návštěva – bývalý vedoucí tábora Miloš s kytarou a ten s námi strávil několik večerů u ohně, pekly se buřty, zpívalo se a nakonec tábora se i dokonce tančilo. Návštěva také zavzpomínala na staré táborové časy a při večerce zahrála ovečku                 a ráno místo trumpety se údolím nesl zvuk kytary a zpěvu Bílého rána v Milošově podání. Bylo to krásné. 

Dále jsme si také několikrát zahráli divadlo, ať už se stali herci děti nebo dospěláci vždy se to povedlo a všichni se náležitě zasmáli. Každý den se chodilo k Šamanovi do Týpý, kde měli děti možnost zeptat se ho na všechno co chtěly vědět. Při sychravém počasí se hrály  různé hry v hangáru, byly to např. poznávání potravin po čuchu, elektrika, vyprávění vtipů, zpívání, šáteček, přetahovaná atd.

Na konci tábora pomohly děti s úklidem tábořiště a pomalu ale jistě se začaly balit.

Všechny se už jistě těšily na své rodiče, hlavně ti nejmenší, rozloučili jsme se a těšíme se na léto a na dalších 14 dní strávených společně.


rok 2008

-         Tábor          termín konání : 26.července - 9.srpna 2008

                                    místo : Soutok Střely a Manětínského potoka

Opět jsme se vrátili na místo, kde se konal i loňský tábor, tedy na soutok Manětínského potoka a Střely. Počasí bylo nádherné, za celý tábor spadlo jen pár kapek, takže jsme se vyřádili na Bibione(vedoucími vytvořená skluzavka), v řece při vodních hrátkách, ale zároveň jsme se naprosto vyčerpaní pálicím sluncem na naše hlavy, vraceli z túr či jiných výletů.

Náplní a zároveň tématem letošního tábora se stalo znamení zvěrokruhu. Každý den jsme tak plnili různé úkoly vztahující se na jiná znamení. Při znamení Raka všechny děti musely chodit pozpátku. Když bylo znamení Blíženců, děti trávily den po dvojicích či trojicích svázány za ruce.

Postupně se vystřídala všechna znamení, táborníci se vyřádily při hraní malých scének, které si samy připravily.

Hned druhou noc jsme byli vysláni strávit noc mimo tábor, dostali jsme kotlík, guláš, pečivo a hurá pryč. Spaní pod širákem nás všechny sblížilo a děti se lépe poznaly, hrály hry, povídaly si a vzájemně si pomáhaly. I počasí nám přálo a jediné co nás vzbudilo, byly paprsky slunce a ranní rosa.

Dny utíkaly jako voda ve Střele a přesně v polovině tábora začali přijíždět rodiče za svými ratolestmi, aby zkontrolovali, jak se jejich dětem daří a pomohli jim s úklidem oblečení a ostatních věcí ve stanech.

I pro rodiče jsme připravili odpoledne plné sportovních činností. Mohli si tak vyzkoušet chůzi na chůdách, přejet údolí na laně, zaplavat si, proběhnout opičí dráhu, vyzkoušet si svojí sílu na držení půllitru na čas, vystřelit z luku a zastřílet si ze vzduchovky. Odpoledne uteklo a rodiče se začali loučit. Některé děti už se těšily, až se pustí do sladkostí, které jim jejich blízcí přivezli, ale ti menší se nemohli smířit s tím, že jim jejich milovaní odjíždí.  

Druhý týden však utekl ještě rychleji než první a děti začaly pomalu, ale jistě balit.

Předtím však musely absolvovat noční hru. Mnozí ji prošli bez problémů, ale někteří strach projevili. Kdo by se taky nebál projít ve tmě trasu, kde každou chvíli vyběhne z křoví vedoucí převlečený za příšeru.

Na konci pobytu děti musely najít poklad, který byl ukryt poblíž tábora. To se jim vydařilo a mohl se tak každý radovat z maličkostí, které měl ve svém balíčku.

Poslední večer jsme dětem zapálili velký táborový oheň a pobyt u Střely završili krásným ohňostrojem, který se nám všem moc líbil.

V den odjezdu pomohl každý s bouráním stanů a celého   tábora. Zůstala tak opět jen prázdná louka.

Na příští rok se všichni už moc těšíme a doufáme, že další letní tábor bude tak vydařený jako byl tento.


rok 2007

-         Tábor          termín konání : 12.července - 25.července 2007

                         místo : Soutok Střely a Manětínského potoka

Letošní tábor jsme opět po roce strávili na soutoku řeky Střely s Manětínským potokem. Tématem tábora byl "Rok na vsi". Hlavní náplní se tak staly tradice a zvyky udržované na vsích. Každý den reprezentoval jeden měsíc v roce a podle měsíce se odvíjela náplň dne.

Nejdůležitější věcí na začátku tábora byla stavba 4 kurníků, každý oddíl totiž dostal na starost 2 slepice o které se musel do konce tábora starat a "přemlouvat" o vejce. Každé snesené vejce bylo odměněno bodem do etapovky.

Jelikož se nám během 14 dní vystřídala všechna roční období, stihl si každý zaplavat, sjet "Bibione", zabruslit, zalyžovat, uplést pomlázku, dále každý oddíl stavěl svoji májku, pletl adventní věnec, dral peří, pálil čarodějnice, hrál tři krále, dělal masopustní průvod  a vyváděl plno dalších věcí.

Samozřejmě se nezapomnělo ani sport, a tak nejen kluci hráli téměř po každé večeři fotbal. Hrál se také nohejbal, volejbal nebo přehazovaná. Stihli jsme také dvě mezitáborová utkání a to ve fotbale a volejbale se sousedním Obláteckým táborem. Obě utkání pro nás skončila vítězně. To fotbalové asi díky tomu, že nastoupili převážně instruktoři a vedoucí. Výhra našeho volejbalového "mužstva"(vím, že hráli jen holky, ale ženstvo ani nic podobného mi tam nepasuje:-)), pak nikoho nepřekvapila, protože souhra, zkušenost a výška některých hráček byla na naší straně. 

Ke konci tábora na táborníky čekalo nejedno překvapení. Nejprve absolvovali netradiční mikulášskou noční hru, po Mikuláši samozřejmě následují Vánoce s ozdobeným stromkem a dárky pod ním. No a vše je zakončeno silvestrovským ohňostrojem, který poslední noc ukončil letošní tábor. Následující ráno už patřilo jen úklidu, rozloučení a cestě domů.

Tak zase za rok ahoj :-)

-         Kola            termín konání : 9.-10.-11.června 2006

                                    místo : Melchiorova Huť

Každoroční výlet na kolech po roce opět vrátil do areálu Melchiorova Huť. Areál stejný jako loňský rok, počasí nikoliv. První den alespoň nepršelo, tak jsme stihli sehrát několik zápasu v nohejbalu a někteří malý turnaj v minigolfu. Následující den však byl jako dělaný pro pláštěnku a gumáky, což není zrovna nejideálnějsí oblečení na kolo.rok 2006

-         Tábor          termín konání : 22.července – 4. srpna 2006

                         místo : Soutok Střely a Manětínského potoka

Největší událostí roku je náš letní tábor. V letošním roce opět  vrátil  do malebného údolí na soutoku řeky Střely a Manětínského potoka. Tábor začínal již dva dny před příjezdem účastníků přivezením potřebného materiálu na místo táboření. Vedoucí spolu s instruktory tábor postavily, aby malí táborníci pouze dodělali malé vychytávky a mohli se věnovat táborové hře. Letošní hra byla zaměřena na cestu kolem světa. Táborníci navštívili různé části světa a vyčerpaní a hladoví dosedli k připravenému jídlu. Kuchyně měla spoustu práce, vždyť připravit jídlo pro takové hladovce není žádná sranda, ale po vepřu-knedlu-zelu, kuřecích plátkách na žampionech, vdolečcích, ale i po vynikajících špagetách byli všichni rádi, že mají polední klid a mohou se připravit na další úkoly.I rodičům bylo dovoleno se za námi podívat, jestli se nám nestýská. Ubezpečili jsme je, že jsme ve zdraví absolvovali i noční přespání pod širákem. Po čtrnácti dnech jsme se na závěrečné diskotéce rozloučili a ráno, po zboření stanů a úklidu tábořiště jsme se rozjeli domů.     

Tak za rok ahóóój.

-         Kola            termín konání : 9.-10.-11.června 2006

                         místo : Melchiorova Huť

Každoroční výlet na kolech se po Zhořci a Vidžíně přestěhoval do areálu tábora v Melchiorově Huti. Letos nám počasí opravdu přálo a proto jsme mohli podniknout i delší výlety pro zdatnější kolaře. Komu bylo i toto málo mohl si v areálu zahrát fotbal, minigolf nebo volejbal. Ti otužilejší se mohli i koupat, ale všechno za jeden víkend nejde stihnout.